Vishay/BCcomponents MBB02070C1651FRP00
MBB02070C1651FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1651FRP00
Brief Description
RES 1.65K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1651FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1651FRP00
QUANTITY
MBB02070C1651FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1651FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1651FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1651FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1651FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1651FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1651FRP00
Connector Receptacle 78 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN SOCKET P5KS .5MM 40POS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1200V 15A ISOPLUS247 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT 2NC PLUNGER 3M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE GREEN datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES MNT ROLLER datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC FLATPOWER datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS PNL MNT SKT datasheet.pdf