Vishay/BCcomponents MBB02070C1652DRP00
MBB02070C1652DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1652DRP00
Brief Description
RES 16.5K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1652DRP00.pdf
Availability of MBB02070C1652DRP00
QUANTITY
MBB02070C1652DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1652DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1652DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1652DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1652DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1652DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1652DRP00
FUSE BOARD MNT 3.5A 125VAC 80VDC datasheet.pdf
RES SMD 523K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 6.6A 6.5 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf