Vishay/BCcomponents MBB02070C1800FRP00
MBB02070C1800FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1800FRP00
Brief Description
RES 180 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1800FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1800FRP00
QUANTITY
MBB02070C1800FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1800FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1800FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1800FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1800FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1800FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1800FRP00
RES 0.5 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX QUAD 1-2.5GBPS 289-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULAR CONN datasheet.pdf
FIXED IND 5.1NH 160MA 1.4 OHM datasheet.pdf