Vishay/BCcomponents MBB02070C1829FRP00
MBB02070C1829FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1829FRP00
Brief Description
RES 18.2 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1829FRP00.pdf
Availability of MBB02070C1829FRP00
QUANTITY
MBB02070C1829FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1829FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1829FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1829FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1829FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1829FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C1829FRP00
JUMPER-H9992TR/A3047Y/X 2" datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 270PF 1KV RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 107 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 24pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 1POS STR datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V X5R 0402 datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5V SMD datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf