Vishay/BCcomponents MBB02070C1912FC100
MBB02070C1912FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C1912FC100
Brief Description
RES 19.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C1912FC100.pdf
Availability of MBB02070C1912FC100
QUANTITY
MBB02070C1912FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C1912FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C1912FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)19.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C1912FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C1912FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C1912FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C1912FC100
MINIGATOR/BNC MALE RG58C/U 36" datasheet.pdf
MODULE POWER ENTRY 2A 250V SCREW datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
BEZEL SWITCH ORANGE datasheet.pdf
RES SMD 42.2 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING 14POS datasheet.pdf
CONN PLUG 0.4MM 40POS DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO SHRT HNG datasheet.pdf