Vishay/BCcomponents MBB02070C2052FCT00
MBB02070C2052FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2052FCT00
Brief Description
RES 20.5K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2052FCT00.pdf
Availability of MBB02070C2052FCT00
QUANTITY
MBB02070C2052FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2052FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2052FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)20.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2052FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2052FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2052FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C2052FCT00
ESD HANDLER 8-3/4X4-5/8X1 datasheet.pdf
CAP ALUM 620UF 500V SCREW datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 3SKT SLD CUP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIGI-CHECK 3.2 VOLTAGE TESTER datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 25V JB 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 4A 6TSOP datasheet.pdf
IC SRAM 1M 16KX16 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf