Vishay/BCcomponents MBB02070C2054FRP00
MBB02070C2054FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2054FRP00
Brief Description
RES 2.05M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2054FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2054FRP00
QUANTITY
MBB02070C2054FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2054FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2054FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2054FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2054FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2054FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2054FRP00
CONN HEADER 56POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 100VQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
YAK NAT 1"X36YD BULK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
TV 15C MIXED(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
JT 66C 66#22D SKT PLUG datasheet.pdf
RES 22 OHM 5% WW datasheet.pdf