Vishay/BCcomponents MBB02070C2154FC100
MBB02070C2154FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2154FC100
Brief Description
RES 2.15M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2154FC100.pdf
Availability of MBB02070C2154FC100
QUANTITY
MBB02070C2154FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2154FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2154FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2154FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2154FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2154FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2154FC100
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.015 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
PCI EXPRESS 36P(2.3)(15")BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP CER 0.013UF 50V 1% BP 1825 datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F OLIVE datasheet.pdf