Vishay/BCcomponents MBB02070C2204FC100
MBB02070C2204FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2204FC100
Brief Description
RES 2.2M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2204FC100.pdf
Availability of MBB02070C2204FC100
QUANTITY
MBB02070C2204FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2204FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2204FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2204FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2204FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2204FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2204FC100
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SIDACTOR UNI 4CHP 65V 50A MS013 datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
VRAM 8R SIGNAL WAFER 8CKT datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 10DB datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf
CAP FILM 2.7UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf