Vishay/BCcomponents MBB02070C2212FRP00
MBB02070C2212FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2212FRP00
Brief Description
RES 22.1K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2212FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2212FRP00
QUANTITY
MBB02070C2212FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2212FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2212FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2212FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2212FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2212FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2212FRP00
RES SMD 39.2 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 14-18 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN SOCKET 34POS PRESS FIT PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 28MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf