Vishay/BCcomponents MBB02070C2320FRP00
MBB02070C2320FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2320FRP00
Brief Description
RES 232 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2320FRP00.pdf
Availability of MBB02070C2320FRP00
QUANTITY
MBB02070C2320FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2320FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2320FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2320FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2320FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2320FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C2320FRP00
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CBL RIBN 20COND 0.039 GRAY 300' datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 37.9K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SIM ROLL LEVER SPDT 3A datasheet.pdf
CABLE 37COND 24AWG SHLD 100' datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 5W SMBJ datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZD15 PG21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf