Vishay/BCcomponents MBB02070C2372FC100
MBB02070C2372FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2372FC100
Brief Description
RES 23.7K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2372FC100.pdf
Availability of MBB02070C2372FC100
QUANTITY
MBB02070C2372FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2372FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2372FC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)23.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2372FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2372FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2372FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2372FC100
IC RMS/DC CONV PRECISION 14-CDIP datasheet.pdf
SW PB ILLUM SQ GRN CLR/WH SLD MT datasheet.pdf
FITTING CABLE PG11 THREAD METAL datasheet.pdf
CAP ALUM 53UF 125V QC TERM datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
FUSE 8A 1400V HS FERRULE W/IND datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC DO-214A datasheet.pdf
RES 150 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf