Vishay/BCcomponents MBB02070C2407JCT00
MBB02070C2407JCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2407JCT00
Brief Description
RES 0.24 OHM 0.6W 5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2407JCT00.pdf
Availability of MBB02070C2407JCT00
QUANTITY
MBB02070C2407JCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2407JCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2407JCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)0.24
Tolerance±5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2407JCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2407JCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2407JCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C2407JCT00
FUSE BOARD MOUNT 3A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CTRLR POWER SSR 240V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 130MHZ 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 370MA 750 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 47K OHM 18SOIC datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf