Vishay/BCcomponents MBB02070C2433FC100
MBB02070C2433FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C2433FC100
Brief Description
RES 243K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C2433FC100.pdf
Availability of MBB02070C2433FC100
QUANTITY
MBB02070C2433FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C2433FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C2433FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C2433FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C2433FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C2433FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C2433FC100
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - MSD50K/MC50G/MCG50K datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SMA datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 12A TO220FP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 12NS 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 7" 1MM 24POS datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
CONN HEADER IDC 13POS R/A SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf