Vishay/BCcomponents MBB02070C3161DRP00
MBB02070C3161DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3161DRP00
Brief Description
RES 3.16K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3161DRP00.pdf
Availability of MBB02070C3161DRP00
QUANTITY
MBB02070C3161DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3161DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3161DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3161DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3161DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3161DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3161DRP00
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
ASSY,EMI RCPT,50 POSN,SCR LK datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
MCP1.5 BU-CONTACT datasheet.pdf
CONN VERT HEADER 10POS DUAL datasheet.pdf
CONN RCPT SEALING CAP SIZE 18 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf