Vishay/BCcomponents MBB02070C3162FC100
MBB02070C3162FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3162FC100
Brief Description
RES 31.6K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3162FC100.pdf
Availability of MBB02070C3162FC100
QUANTITY
MBB02070C3162FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3162FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3162FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)31.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3162FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3162FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3162FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3162FC100
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 5MM datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 CLIP-ON/TAB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 1.27MM GOLD T/H datasheet.pdf
RES 835 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE -0.1 - 1MPA datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT PIN datasheet.pdf