Vishay/BCcomponents MBB02070C3169FC100
MBB02070C3169FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3169FC100
Brief Description
RES 31.6 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3169FC100.pdf
Availability of MBB02070C3169FC100
QUANTITY
MBB02070C3169FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3169FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3169FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3169FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3169FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3169FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3169FC100
RES SMD 619K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 369POS GOLD datasheet.pdf