Vishay/BCcomponents MBB02070C3240FC100
MBB02070C3240FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3240FC100
Brief Description
RES 324 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3240FC100.pdf
Availability of MBB02070C3240FC100
QUANTITY
MBB02070C3240FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3240FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3240FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)324
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3240FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3240FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3240FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3240FC100
CONN EDGECARD 30POS .100" WW datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC UP SUPERVISOR LP 10TDFN datasheet.pdf
FILTER 1-PHASE GENERAL EMI 1A datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG SWITCHD CAP 0.25A 12MSOP datasheet.pdf
CONDUCTOR MARKER CLI C 2-4 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4K OHM 5% 55W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 2.5NH 2.1A 30 MOHM SMD datasheet.pdf