Vishay/BCcomponents MBB02070C3249FRP00
MBB02070C3249FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3249FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3249FRP00.pdf
Availability of MBB02070C3249FRP00
QUANTITY
MBB02070C3249FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3249FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3249FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3249FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3249FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3249FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3249FRP00
IC VOICE REC/PLAY 180SEC 28-DIP datasheet.pdf
FLEX CABLE - AFG08A/AF08/AFG08T datasheet.pdf
IC DIGITAL VIDEO ENCODER 44-QFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.2V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 14SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
G-375-14 RING VERSAKRIMP datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV(10KV) PIN datasheet.pdf
I/O MOD 16 DIGITAL 16 SOLID ST datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ48B PG29 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
RES SMD 400K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf