Bulgin PX0411/12P/3540
PX0411/12P/3540 picture photo
Mfg. Part Number
PX0411/12P/3540
Brief Description
CONN HSNG RCPT IN-LINE 12POS PIN
Datasheet Download
PX0411/12P/3540.pdf
Availability of PX0411/12P/3540
QUANTITY
PX0411/12P/3540 Order Process
Ship out your order
Specifications of PX0411/12P/3540
Internal Part NumberEIS-PX0411/12P/3540
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle for Male Contacts
Number of Positions12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PX0411/12P/3540
Related LinksPX0411/, PX0411/12P/3540 Datasheet, Bulgin Distributor
PX0411/12P/3540 Details Description
Related parts for PX0411/12P/3540
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8.5NS 119BGA datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A CPH3 datasheet.pdf
10MM X 22.86MM 1=25/PK datasheet.pdf
JFET N-CH 30V TO-206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 2POS 11.00MM BLACK datasheet.pdf