Vishay/BCcomponents MBB02070C3322DRP00
MBB02070C3322DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3322DRP00
Brief Description
RES 33.2K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3322DRP00.pdf
Availability of MBB02070C3322DRP00
QUANTITY
MBB02070C3322DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3322DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3322DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3322DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3322DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3322DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3322DRP00
IC TXRX RS-232 5V W/CAPS 24-DIP datasheet.pdf
CONN FFC TOP 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
POSITIONER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf