Vishay/BCcomponents MBB02070C3400FRP00
MBB02070C3400FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3400FRP00
Brief Description
RES 340 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3400FRP00.pdf
Availability of MBB02070C3400FRP00
QUANTITY
MBB02070C3400FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3400FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3400FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3400FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3400FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3400FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3400FRP00
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 14 OHM 1% 10W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf