Vishay/BCcomponents MBB02070C3880DC100
MBB02070C3880DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3880DC100
Brief Description
RES 388 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3880DC100.pdf
Availability of MBB02070C3880DC100
QUANTITY
MBB02070C3880DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3880DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3880DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)388
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3880DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3880DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3880DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3880DC100
CONN HEADER 36POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.5W SC73 datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RCVR MODULE 1300NM 155M 16DIP ST datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CABLE CAT5E 8COND 24AWG GRY 600' datasheet.pdf
RES 187K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 400MA 360 MOHM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 7POS HL LOW PR datasheet.pdf