Vishay/BCcomponents MBB02070C3902FRP00
MBB02070C3902FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3902FRP00
Brief Description
RES 39K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3902FRP00.pdf
Availability of MBB02070C3902FRP00
QUANTITY
MBB02070C3902FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3902FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3902FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3902FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3902FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3902FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C3902FRP00
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 3W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 2.8UH 19A 4.2 MOHM SMD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 3MM datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf