Vishay/BCcomponents MBB02070C3920FC100
MBB02070C3920FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3920FC100
Brief Description
RES 392 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3920FC100.pdf
Availability of MBB02070C3920FC100
QUANTITY
MBB02070C3920FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3920FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3920FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3920FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3920FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3920FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3920FC100
IC SUPERVISOR OD 4.63V SOT143 datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 24POS 3A datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 20POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
DIP CABLE 20POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB datasheet.pdf
SS TIMR ON DLY, 30S ADJ, 12VAC/D datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR DS9481R datasheet.pdf
5-Channel, 1 kV Unidirectional Digital Isolator IC datasheet.pdf