Vishay/BCcomponents MBB02070C3921FC100
MBB02070C3921FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C3921FC100
Brief Description
RES 3.92K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C3921FC100.pdf
Availability of MBB02070C3921FC100
QUANTITY
MBB02070C3921FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C3921FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C3921FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C3921FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C3921FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C3921FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C3921FC100
TERM BLOCK PLUG 9POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 160W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
PIN CONTACT 12-10AWG PLATED datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Socket 52 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP FILM 200NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf