Vishay/BCcomponents MBB02070C4023FC100
MBB02070C4023FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4023FC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 402K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4023FC100.pdf
Availability of MBB02070C4023FC100
QUANTITY
MBB02070C4023FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4023FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4023FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4023FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4023FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4023FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4023FC100
KNOB BLK/MATTE.75"DIA .125"SHAFT datasheet.pdf
RES 316 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS NH datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
LIGHT PIPE FLEXIBLE CLEAR OVAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 200VAC 28VDC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
.140 DIA SOCKET datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 16CIRC .437 datasheet.pdf
FUSE 600A 700V 3GKN/75 AR datasheet.pdf