Vishay/BCcomponents MBB02070C4220DC100
MBB02070C4220DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4220DC100
Brief Description
RES 422 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4220DC100.pdf
Availability of MBB02070C4220DC100
QUANTITY
MBB02070C4220DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4220DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4220DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4220DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4220DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4220DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4220DC100
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5.3PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 158 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .152M 27POS datasheet.pdf
PF SIGNAL 5R HDR METRAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
POWER CONN DBL LOCK RCPT 2P RED datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0051UF RADIAL datasheet.pdf