Vishay/BCcomponents MBB02070C4322FRP00
MBB02070C4322FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4322FRP00
Brief Description
RES 43.2K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4322FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4322FRP00
QUANTITY
MBB02070C4322FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4322FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4322FRP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4322FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4322FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4322FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4322FRP00
RES SMD 620 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
PIN INBOARD .042" HOLE 1000/PKG datasheet.pdf
CONN FAKRA PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 16MM KEYCODE 008 datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 12AWG 500' datasheet.pdf
IC LINEAR datasheet.pdf
RES 350 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
IMC 1 5/ 6-G-3 5 RN P20 THR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21G M31 datasheet.pdf
CAP FILM 910PF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf