Vishay/BCcomponents MBB02070C4421FCT00
MBB02070C4421FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4421FCT00
Brief Description
RES 4.42K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4421FCT00.pdf
Availability of MBB02070C4421FCT00
QUANTITY
MBB02070C4421FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4421FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4421FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4421FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4421FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4421FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C4421FCT00
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 2.9A 28 MOHM TH datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
RES 470 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf