Vishay/BCcomponents MBB02070C4423FRP00
MBB02070C4423FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4423FRP00
Brief Description
RES 442K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4423FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4423FRP00
QUANTITY
MBB02070C4423FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4423FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4423FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4423FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4423FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4423FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4423FRP00
IC EEPROM 64KBIT 200NS 28TSOP datasheet.pdf
CABLE ASSY STR 1.35MM 6' 24 AWG datasheet.pdf
RES SMD 887 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES 7.23K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf