Vishay/BCcomponents MBB02070C4480DC100
MBB02070C4480DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4480DC100
Brief Description
RES 448 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4480DC100.pdf
Availability of MBB02070C4480DC100
QUANTITY
MBB02070C4480DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4480DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4480DC100
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)448
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4480DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4480DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4480DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4480DC100
CONN FFC TOP 18POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLN 7/16" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS DUAL 48-VQFN datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 46POS datasheet.pdf
CABLE TIE 50 LB. 6.3" BLACK datasheet.pdf