Vishay/BCcomponents MBB02070C4539FRP00
MBB02070C4539FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4539FRP00
Brief Description
RES 45.3 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4539FRP00.pdf
Availability of MBB02070C4539FRP00
QUANTITY
MBB02070C4539FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4539FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4539FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4539FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4539FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4539FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C4539FRP00
RES SMD 237K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 172 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.255 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 150MW 0603 datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 25C S /33 WHT 18" NI datasheet.pdf
PRSSR TRNS 0-15PSIG 0-100MV datasheet.pdf
OSC SO 400.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.4A 390 MOHM SMD datasheet.pdf