Vishay/BCcomponents MBB02070C4643DC100
MBB02070C4643DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4643DC100
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 464K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4643DC100.pdf
Availability of MBB02070C4643DC100
QUANTITY
MBB02070C4643DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4643DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4643DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4643DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4643DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4643DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4643DC100
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.53K OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
4X6 METRAL CABLE CONN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT PIN datasheet.pdf