Vishay/BCcomponents MBB02070C4649DC100
MBB02070C4649DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4649DC100
Brief Description
RES 46.4 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4649DC100.pdf
Availability of MBB02070C4649DC100
QUANTITY
MBB02070C4649DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4649DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4649DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4649DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4649DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4649DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4649DC100
CER RESONATOR 2.0 MHZ datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.200 NYLON NRTL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 6A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 200V NP0 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE -101KPA GAUGE datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 49POS datasheet.pdf