Vishay/BCcomponents MBB02070C4751DC100
MBB02070C4751DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4751DC100
Brief Description
RES 4.75K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4751DC100.pdf
Availability of MBB02070C4751DC100
QUANTITY
MBB02070C4751DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4751DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4751DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.75k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4751DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4751DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4751DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C4751DC100
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 4.7UF 6.3V 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 715K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CONN SPRING PAD 10POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156" datasheet.pdf
ARIB ANTENNA OMNI D 953 MHZ SMD datasheet.pdf