Vishay/BCcomponents MBB02070C4758FCT00
MBB02070C4758FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C4758FCT00
Brief Description
RES 4.75 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C4758FCT00.pdf
Availability of MBB02070C4758FCT00
QUANTITY
MBB02070C4758FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C4758FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C4758FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)4.75
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C4758FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C4758FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C4758FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C4758FCT00
CONN RECEPT VERT 100 POS PCB datasheet.pdf
RES MO 1W 130 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE 3COND 16AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB ROM 196MAPBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CA 2MM OFNR 62.5/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ/5V 3A 28-TQFN datasheet.pdf