Vishay/BCcomponents MBB02070C5114FRP00
MBB02070C5114FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5114FRP00
Brief Description
RES 5.11M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5114FRP00.pdf
Availability of MBB02070C5114FRP00
QUANTITY
MBB02070C5114FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5114FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5114FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.11M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5114FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5114FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5114FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5114FRP00
RELAY GEN PURPOSE SPST 6A 120V datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 3POS MOM DPST-NC datasheet.pdf
TVS DIODE 77.8VWM 125VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 5.6UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 10% 2812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
LUG UNPLATED datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 0.6W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf