Vishay/BCcomponents MBB02070C5231FRP00
MBB02070C5231FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5231FRP00
Brief Description
RES 5.23K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5231FRP00.pdf
Availability of MBB02070C5231FRP00
QUANTITY
MBB02070C5231FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5231FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5231FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5231FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5231FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5231FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5231FRP00
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST-NO 1A 32V datasheet.pdf
CONN FIBER SC PLUG SMPLX 128UM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 1.78M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 33.5VWM 62VC SOD57 datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 200MW SOD323 datasheet.pdf