Vishay/BCcomponents MBB02070C5234FRP00
MBB02070C5234FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5234FRP00
Brief Description
RES 5.23M OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5234FRP00.pdf
Availability of MBB02070C5234FRP00
QUANTITY
MBB02070C5234FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5234FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5234FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5234FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5234FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5234FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5234FRP00
CAP TANT 150UF 10V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 5MM datasheet.pdf
RES SMD 1.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 15A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
BOARD EVAL VOICE PROCESSOR datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS SKT datasheet.pdf