Vishay/BCcomponents MBB02070C5609FCT00
MBB02070C5609FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5609FCT00
Brief Description
RES 56 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5609FCT00.pdf
Availability of MBB02070C5609FCT00
QUANTITY
MBB02070C5609FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5609FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5609FCT00
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)56
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5609FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5609FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5609FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C5609FCT00
IC FHSS PHONE CTRL 144-QFP datasheet.pdf
MOD DIODE SCR 25A 480VAC .250"QC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MODULE VF GRAPHIC DISPLAY 160X32 datasheet.pdf
BOARD EVAL OPAMP FOR CS30XX datasheet.pdf
OSC XO 24.5454MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 100MA 910 MOHM datasheet.pdf
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A 8WSON datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf