Vishay/BCcomponents MBB02070C5768FRP00
MBB02070C5768FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5768FRP00
Brief Description
RES 5.76 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5768FRP00.pdf
Availability of MBB02070C5768FRP00
QUANTITY
MBB02070C5768FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5768FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5768FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5768FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5768FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5768FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5768FRP00
REGULATOR 24V-3.3V 5A SIP CU HS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 3A DO201AA datasheet.pdf
RES 965 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL BONDING FILM 6" X60 YD datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
ASSY DOUBLER 100A 600V STD REC datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 300MA 550 MOHM datasheet.pdf