Vishay/BCcomponents MBB02070C5909FRP00
MBB02070C5909FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C5909FRP00
Brief Description
RES 59 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C5909FRP00.pdf
Availability of MBB02070C5909FRP00
QUANTITY
MBB02070C5909FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C5909FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C5909FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C5909FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C5909FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C5909FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C5909FRP00
CABLE SCSI INT/EXT 1 DRIVE .9M datasheet.pdf
IC DRIVER HI/LO SIDE HV 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER 10XGAMMA 9.5MA 28HTSSO datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
AUDIO SOCKET 3.5MM 2P SCREENED datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 16.5MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf