Vishay/BCcomponents MBB02070C6191FRP00
MBB02070C6191FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6191FRP00
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 6.19K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6191FRP00.pdf
Availability of MBB02070C6191FRP00
QUANTITY
MBB02070C6191FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6191FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6191FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6191FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6191FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6191FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C6191FRP00
HEATSINK FOR SSR 0-25A 4.1"X3.4" datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 4-MINI-FLAT datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 120PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf