Vishay/BCcomponents MBB02070C6200FCT00
MBB02070C6200FCT00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6200FCT00
Brief Description
RES 620 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6200FCT00.pdf
Availability of MBB02070C6200FCT00
QUANTITY
MBB02070C6200FCT00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6200FCT00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6200FCT00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6200FCT00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6200FCT00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6200FCT00 Details Description
Related parts for MBB02070C6200FCT00
IC UART 64-BYTE FIFO 44-PLCC datasheet.pdf
INTERFACE MODULE DB37 datasheet.pdf
RES SMD 22.1KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
HEADER TURRET WIRE WRAP 2.54MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 64POS datasheet.pdf