Vishay/BCcomponents MBB02070C6203FC100
MBB02070C6203FC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6203FC100
Brief Description
RES 620K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6203FC100.pdf
Availability of MBB02070C6203FC100
QUANTITY
MBB02070C6203FC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6203FC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6203FC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6203FC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6203FC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6203FC100 Details Description
Related parts for MBB02070C6203FC100
ADAPTER FOR 48-CSP XCR3000XL datasheet.pdf
ENCODER 9MM SQ VERT 6PPR datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS STR 3.81MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 150MW 0503 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 12POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A MPG06 datasheet.pdf
IC EEPROM I2C BUS 256KBIT 8TSSOP datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
FUSE 15.5KV 30AMP 2" OIL datasheet.pdf