Vishay/BCcomponents MBB02070C6341DRP00
MBB02070C6341DRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6341DRP00
Brief Description
RES 6.34K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6341DRP00.pdf
Availability of MBB02070C6341DRP00
QUANTITY
MBB02070C6341DRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6341DRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6341DRP00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6341DRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6341DRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6341DRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C6341DRP00
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC 10-BIT D/A CONV 28-TSSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.5K OHM 2010 datasheet.pdf
PHOTODIODE PIN IR FLAT SIDE BK datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN FPC 25POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 160MA 950 MOHM datasheet.pdf