Vishay/BCcomponents MBB02070C6491FRP00
MBB02070C6491FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C6491FRP00
Brief Description
RES 6.49K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C6491FRP00.pdf
Availability of MBB02070C6491FRP00
QUANTITY
MBB02070C6491FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C6491FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C6491FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C6491FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C6491FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C6491FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C6491FRP00
IC OPAMP VFB 100MHZ TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 900V 10A TO-3PB datasheet.pdf
RES 6.98K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 2K OHM RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf