Vishay/BCcomponents MBB02070C7962DC100
MBB02070C7962DC100 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C7962DC100
Brief Description
RES 79.6K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C7962DC100.pdf
Availability of MBB02070C7962DC100
QUANTITY
MBB02070C7962DC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C7962DC100
Internal Part NumberEIS-MBB02070C7962DC100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Box (TB)
Resistance (Ohms)79.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C7962DC100
Related LinksMBB02070C, MBB02070C7962DC100 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C7962DC100 Details Description
Related parts for MBB02070C7962DC100
RES SMD 510 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 2 RELAY 24VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONTROL POWER SS OUT 100-240V datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK VERT 5POS TIN datasheet.pdf