Vishay/BCcomponents MBB02070C8200FRP00
MBB02070C8200FRP00 picture photo
Mfg. Part Number
MBB02070C8200FRP00
Brief Description
RES 820 OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet Download
MBB02070C8200FRP00.pdf
Availability of MBB02070C8200FRP00
QUANTITY
MBB02070C8200FRP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of MBB02070C8200FRP00
Internal Part NumberEIS-MBB02070C8200FRP00
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesMBB 0207 - Professional
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±1%
Power (Watts)0.6W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MBB02070C8200FRP00
Related LinksMBB02070C, MBB02070C8200FRP00 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
MBB02070C8200FRP00 Details Description
Related parts for MBB02070C8200FRP00
LED RED CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
IC ADC 8BIT CMOS 5V 24-CDIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 25 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
RES CERAMIC 5.6 OHM 10W 5% WW datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 114POS 2.54MM T/H datasheet.pdf